Izvedba mjuzikla „Paroščić u bukvinom dolu“ za učenike nižih razreda

Autor: Kristina Lijović, 7. 10. 2019.

U srijedu 2. listopada Udruga „Paroščići“ iz Osijeka razveselila je učenike nižih razreda izvedbom mjuzikla „ Paroščić u bukvinom dolu“. Predstava je ekološkog karaktera i prikazuje odnos čovjeka prema prirodi, konkretno šumi.

Radnja je smještena u Bukvin dol, gdje se svi okupljaju u krčmi kod Crvate gljive gdje radi Mica vjeverica okretna konobarica koja zajedno sa svojom družinom Medom Šapotresom, Kornjačom kaćom kolekcionarkom šumskih znamenitosti, Gljivarkom Muharkom, Krijesnicom svjetlicom, pokušava riješiti probleme stanovnika ove male šumske oaze. Na kraju ipak nađu rješenje kako čovjek može doprinijeti planeti da manje zagađuje svoje stanište. Ono što je zapravo posebno, što publika jako voli što sve glume djeca, ali pri tome se ponašaju kao pravi profesionalci u što su se naši najmlađi u školi i uvjerili.

Zahvaljujemo DND-U Vrsar koji nam je predložio i omogućio da uživamo u čarima ovog mjuzikla, a isto tako se zahvaljujemo udruzi „Paroščić“ koja je svojim mjuziklom djeci uljepšala dan te smo na taj način obilježili početak Dječjeg tjedna.