Učenici Dina Šahić i Sandi Herak sudjelovali na otvorenju 27. međunarodne konferencije učitelja i profesora njemačkog jezika Hrvatske

Autor: Kristina Lijović, 17. 11. 2019.

Od 15. do 17. studenog 2019. u hotelu Diamant u Poreču održana je 27. međunarodna konferencija učitelja i profesora njemačkog jezika Hrvatske (Kroatischer Deutschlehrerverband) pod imenom: Od jezične animacije preko uravnoteženog razvoja jezičnih vještina do komunikacijske kompetencije na kojoj se okupilo više od 200 sudionika iz Hrvatske i drugih europskih zemalja.

Otvorenje konferencije

Na poziv Irene Horvatić Bilić, predsjednice Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika, svečanom otvorenju sudjelovao je i gradonačelnik Poreča Loris Peršurić koji je pozdravio sve okupljene i služeno otvorio konferenciju.

Program je organizirala profesorica Mirjam Blažević iz SŠ Mate Balote Poreč. U programu su sudjelovali učenici iz pet škola s područja Poreštine pod vodstvom njihovih mentora. Svi su zajedničkim snagama uz glumu, recitaciju i pjevanjem pokazali koliko i kako dobro se njemački jezik uči na ovom području.

Učenici sa profesoricom Mirjam Blažević

Recitacijom pod nazivom „Du bist der/die beste auf der Welt“ učenici 6. razreda Osnovne škole Vladimira Nazora u Vrsaru Dina Šahić i Sandi Herak pod vodstvom mentorice Kristina Lijović pokazali su što za njih znači prijateljstvo te pratećom animacijom predstavili svoju školu.

Nastup učenika Dine Šahić i Sandija Heraka

Bio je to nastup velikog uzbuđenja kojeg su Dina i Sandi odradili s lakoćom jer ipak „Deutsch sprechen“ ide im sjajno, što je pokazao i veliki pljesak publike nakon nastupa.