Popis udžbenika i radnih bilježnica za školsku godinu 2020./2021.

Autor: Debora Cukola Zeneral, 9. 7. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

UDŽBENICI obveznih i izbornih predmeta za učenike od prvog do osmog razreda su besplatni i naručiti će ih škola. Učenici će u rujnu preuzeti udžbenike na revers te ih na kraju nastavne godine vratiti školi. Učenici razredne nastave neće vraćati udžbenike koji su radnog karaktera.

Udžbenici kupljeni sredstvima Državnog proračuna su vlasništvo škole, te je postupanje s njima regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnjavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnog proračuna ( NN 46/19).

Učenici i roditelji ili skrbnici imaju obvezu i moraju se brinuti o tome da, nakon završetka školske godine, udžbenike namijenjene višegodišnjem korištenju neoštećene vrate školi kako bi ih mogle koristiti i sljedeće generacije.

Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika.

DODATNI OBRAZOVNI MATERIJALI

Dodatne obrazovne materijale - radne bilježnice, zbirke zadataka, atlase  i ostale obrazovne materijale nabavljaju roditelji/skrbnici sami te će Općine Vrsar-Orsera i Funtana sufinancirati kupnju istih tijekom mjeseca rujna.

Kutije za tehničku kulturu i likovne mape će učenici od petog do osmog razreda naručiti kad počne nastava kod predmetnih učitelja.

Likovne mape za učenike od prvog do četvrtog razreda naručiti će njihove razrednice.

U nastavku objave pročitajte sve ostale informacije vezane za udžbenike i dodatne materijale.

U prilogu je:

1. Popis odabranih udžbenika od strane stručnih aktiva učitelja Osnovne škole Vladimira Nazora  koji će se koristiti u školskoj godini 2020./2021.
  2. Popis drugih obrazovnih materijala koje su odabrali učitelji za korištenje u školskoj godini 2020./2021.( radne bilježnice, atlasi…) razvrstani po razredima. Druge obrazovne materijale kupuju roditelji. Dokument se nalazi u prilogu objave.
  3. Obrazac pisane suglasnosti koju roditelj treba potpisati, ako želi da njegovo dijete koristi odabrane druge obrazovne materijale.
  4.  Pribor za prvi razred

Ravnateljica škole