Dragi učenici, poštovani učitelji i roditelji!

U školskoj godini  2019./2020.  predstavljamo projekt  Školski radio!

Projekt školskog radija ima za cilj upoznati učenike sa svijetom medija, stvaranjem radijskog programa te novim tehnologijama u obradi i emitiranju zvučnih zapisa kroz timski i kreativni rad.

Učenici će naučiti kako nastaje radijski program, kako se snima i emitira radio-emisija.

U suradnji s novinarima škole naučit će kako se novinarski obrađuju aktualne školske teme i radijske reportaže.
Aktualne radijske  emisije, priloge o školi, ankete te radijske reportaže  možete slušati na našoj web-stranici  klikom na ikonu u kutku Školski radio.

Uredništvo: Janja Matuš, prof. voditeljica radijske skupine

Učenici urednici, novinari , govornici i spikeri su:

• Lea Jukić, 5.a
  • Iva Popović, 5.a
  • Rea Trifunović, 5.b
  • Tina Krt, 5.b
  • Marko Ban,7.b
  • Tonči Velenik, 7.b
  • Lucija Žužić, 7.b

Dragi učenici, učitelji i roditelji!

U školskoj godini  2018./2019. s nama je školski radio

Kroz projekt školski radio učenici  će naučiti kako nastaje radijski program, kako se snima i emitira radio-emisija, u suradnji s novinarima škole naučit će kako se novinarski obrađuju aktualne školske teme, ovladati će strategijama učenja i poučavanja za pripremu radio igre i prilagodbe književno-umjetničkih tekstova za radijski medij, naučiti će kako nastaje radijska emisija te što čini zanimljivu i poučnu radijsku emisiju i reportažu.

Naše aktualne emisije, priloge o školi i ankete možete poslušati na web stranici škole na linku ŠKOLSKI RADIO

Uredništvo: Janja Matuš, prof. voditeljica radijske skupine

Učenici urednici, govornici i spikeri: Lucija Žužić, 6.b, Tonči Velenik 6.b

Andy Žiković, 6.b,  Marko Ban, 6.b, Lea Jukić,4.a

Radijska emisija

Krajem ožujka i početkom travnja učenici trećih razreda su na satovima Hrvatskog jezika, a u sklopu Medijske kulture, obrađivali nastavnu temu Radijska emisija za djecu. Najprije smo poslušali i proanalizirali kako to rade veliki majstori: Mladen Kušec u svom radijskom serijalu Bijela vrana - o neobičnoj i posebnoj djeci. Kako su i učenici trećih razreda Vesele učionice u mnogočemu neobični i posebni, odlučili smo se za praktičan uradak: snimanje vlastite radijske emisije! Demokratskim smo postupkom, između brojnih prijedloga, odabrali naslov, a samim tim i temu emisije: U smijehu i strahu, a zatim smo uvježbali meloritamsku minijaturu za uvodnu i odjavnu špicu. Pažljivo smo pripremili sve segmente jedne "prave" radijske emisije, te se bacili na snimanje! Očekivano, sve je snimljeno iz prvog pokušaja - ipak smo mi veterani medijskih nastupa :)
Zatim smo osmislili naše plakate za emisiju, snimili zadovoljstvo i ponos zbog uspješno obavljenog posla - zajedničku fotografiju za uspomenu i duuuugo sjećanje....pa smo sve smiksali u jedan video.

Klikom na fotografiju posjetite naš Youtube kanal i poslušajte emisiju o Danima kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

svibanj, 2022.

Radijska emisija - Tema: Proljeće