Rasplesani razredi - Ogledni sat za roditelje

Autor: Debora Cukola Zeneral, 21. 3. 2024.

Projekt Rasplesani razred je jedinstveni preventivni program u državi, autorski projekt koji je nastao u Poreču u suradnji gradskih stručnih timova Povjerenstva Zajedno protiv ovisnosti Grada Poreča i Zdravog grada Poreč. Zahvaljujemo se Zdravom gradu Poreč i gospođi Nataši Basanić Čuš koja nam je omogućila da se i naša škola uključi u ovaj hvalevrijedan projekt.

Drugu godinu za redom sedmi razredi naše Škole sudjeluju u provođenju preventivnog programa - Osnaživanje djece kroz ples - Rasplesani razredi.

Projekt se proveo u suradnji s plesnim instruktorima Plesnog centra Studio iz Pule - Rosemari Miletić i Anjom Ivanović.

Učenici su pod vodstvom instruktora za vrijeme Sata razrednika plesali te naučili osnove dvaju standardnih i dvaju latino američkih plesova.

Uživali su, ne samo u plesu, već i u druženju, smijehu, prihvaćanju, zbližavanju…

Ponekad ne znamo zanima li nas nešto u životu ako to nismo nikad ni probali. Tako su se neki učenici možda prvi put susreli s ovim plesovima.

U srijedu 20. ožujka 2024. godine sve naučeno predstavili su roditeljima, a naposljetku, i njih same pozvali na ples i naučili ih osnovnim plesnim koracima koje oni sad već znaju jako dobro.

Druženje se nastavilo uz razgovor i finu zakusku. Veselimo se ovakvim događajima jer su se sreća i zadovoljstvo mogli vidjeti na svakom licu i učenika i ponosnih roditelja.

Hvala instruktorima i Školi na ovoj predivnoj prilici za neka nova učenja!