Završna priredba

Autor: Kristina Lijović, 19. 6. 2019.

Na početku svake školske godine proteže se dug put pun raznoraznih događaja, obaveza, rada, odmora i svega ostalog što nam školski dani donose. Tada nam se sve čini tako daleko, no samo što se okrenemo, stigli smo na kraj još jedne lijepe priče. Kako bi se svega još jednom prisjetili, podijelili iskustva, proslavili i zahvalili na svim lijepim trenucima, u četvrtak 13. lipnja 2019. održana je završna priredba u školskoj dvorani.

Priredbu je svojim govorom započela ravnateljica Škole, Debora Cukola Zeneral.

Nakon uvodne riječi ravnateljica je održala govor obrativši se učiteljima, učenicima, roditeljima i svima koji su prisutvovali ovoj svečanoj priredbi. Pamtimo ravnateljičine riječi kojima je sažela sve ono što je bitno u ovom poslu, a to je: „Ni roditelji, ni mi, učitelji, djecu ne pripremamo za sebe, nego za njihov život i za taj ih život moramo osposobiti, trebamo ih zajedno s njima otkriti i onda ih oslobođene pustiti. U školi stoga činimo dvije stvari : osiguravamo kvalitetu učenja i poučavanja i potičemo razvoj osobnosti koja poštuje sebe i druge, razvija se do krajnjih mogućnosti, surađuje s drugima, razvija samokontrolu i kao tolerantna osoba rješava sukobe mirnim putem. Jako je važno naučiti ih kako dobro živjeti sa sobom, ali i s drugima. Citat koji je izdvojila govori nam o tome kako je ovaj posao više od posla.

„ Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude

veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom

snagom zauzeti za ono što želi.“ P. Coelho

Najupečatljiviji dio priredbe bio je oproštaj osmaša. Osmaši su se dirljivim pismom obratili učiteljima, ravnateljici, roditeljima i svima koji su bili uz njih u ovim osnovnoškolskim danima. Svojim su učiteljima uručili cvijeće i poklone te zahvalili na strpljenju, pomoći te pažnji koja im je posvećena kako bi se razvili u osobe koje su postali danas. U školu su kročili kao dječica, a danas odlaze kao veoma sposobni, marljivi i s punim povjerenjem u to da je moguće ostvariti svoje snove. Ravnateljica je velikom broju osmaša podijelila nagradu Zlatno pero za odličan uspjeh tijekom osmoškolskog obrazovanja. To je samo dokaz kako se međusobnom suradnjom i trudom, s puno strpljenja, rada i odricanja može postići puno više od onoga što ponekad i sami mislimo. To je dokaz da su djeca nebrušeni dijamanti, dijamanti koji zasjaju sjajem koji nismo mogli ni zamisliti. Njih moramo čuvati, štititi i njegovati kako bi jednoga dana pripali na mjesto koje zaslužuju.

Moramo spomenuti jako puno učenika koji su ponos Škole samim time što se zalažu i ističu svojim radom i trudom. Tako su učenici koji su sudjelovali na raznim smotrama i natjecanjima također nagrađeni. Učenici koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima iz raznih predmeta zasluženo su još jednom pohvaljeni i nadamo se da će ustrajati u svom radu i postizati odlične rezultate zajedno sa svojim mentorima.

Nakon podjele nagrada, učenici, učitelji, roditelji i svi prisutni, mogli su uživati u zabavnom programu. Učenici su se potrudili i oduševili publiku svojim točkama. Bilo je tu plesnih točaka 3.b i 4.a razreda, raspjevanih mališana 1.a, 2.a, 2.b i 3.a razreda, samostalnih recitacija te nekoliko pjevačkih točaka školskog zbora.

Našim osmašima  želimo svu sreću i uspjeh, da kroče sigurno u svijet novih neispisanih stranica nadajući se da smo mi svoju dužnost uspješno ostavrili,  jer: „Postoje dva poklona koja trebamo dati djeci...Jedan su korijeni, a drugi su krila...“

Autor: Stjepana Čumigaš Krivačić