Organizacija nastave od 8. studenog 2021.godine

Autor: Debora Cukola Zeneral, 7. 11. 2021.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je 5. 11. 2021. DOPUNU - Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj 2021./2022. godini.

Trenutna epidemiološka situacija u školi je dobra ( prisutnost zaraze nije vezana uz školu jer učenici nisu bili na nastavi u školi), ali ju vrlo odgovorno pratimo te ćemo uz suradnju s epidemiološkom službom reagirati po potrebi.

Iz navedenih uputa HZJZ  proizlazi obveza nošenja maske u sljedećim situacijama:

• za učenike od 5. do 8. razreda tijekom cijelog boravka u školi u svim prostorima Škole
  • za učenike od 1 do 4. razreda osnovne škole kod prolaska zajedničkim prostorijama odnosno u svim situacijama kraćeg trajanja kada se učenici jednog razrednog odjela miješaju s učenicima drugog razrednog odjela
  • za učitelje predmetne nastave i druge djelatnike škole tijekom cijelog boravka u školi
  • za roditelje i druge odrasle osobe tijekom cijelog boravka u školi

Masku nisu obvezni nositi:

• učenici za vrijeme nastave tjelesne i zdravstvene kulture, drugih oblika tjelesne aktivnosti i za vrijeme objeda
  • učenici razredne nastave ako se nalaze u svojoj učionici
  • učitelji razredne nastave koji su cijepljeni i koji su unazad 12 mjeseci preboljeli COVID-19 nisu obvezni nositi masku tijekom boravka u učionici odnosno odgojno-obrazovnoj grupi
  • izuzet od obveze nošenja maske u školi može biti samo učenik ili djelatnik čije zdravstveno stanje to onemogućuje;
    Navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik za učenika ili obiteljski liječnik za djelatnika.

Produženi boravak radi uobičajeno. Drugi i treći razredi su spojene grupe  te je potrebno da djeca tada nose maske.

Važne napomene!

1. Mole se roditelji da svojoj djeci osiguraju svaki dan zaštitne maske (staviti i rezervnu masku torbu)

2. U slučaju sumnje na simptome bilo koje viroze, obvezno ostavite dijete kući, tražite savjet liječnika obiteljske medicine, javite razrednici/ku

3. Individualne će se informacije po rasporedu održavati u Školi, obvezno je nošenje maski.

Molimo učenike, roditelje i djelatnike škole da odgovorno prema sebi i drugima provodimo ove upute kako bismo odgojno-obrazovni proces mogli provoditi u Školi, a ne online zbog zaraze učenika ili djelatnika Škole.

Zahvaljujem se svima na suradnji i razumijevanju, te odgovornosti u ovom izazovnom periodu te Vas sve srdačno pozdravljam.

S poštovanjem,

Ravnateljica Škole

Debora  Cukola Zeneral, prof.