Veljača u školi

Autor: Debora Cukola Zeneral, 26. 2. 2024.

Iako najkraći mjesec u godini,  veljača je puna lijepih događanja. Cijeli se mjesec  u školi održavaju natjecanja, a u tjednu prije odlaska na zimske praznike obilježili smo Valentinovo i sudjelovali u maskiranoj povorci u gradu.

Dva su se tjedna učenici pripremali za maskiranu povorku. Razredi su  zajednički promišljali kako se najbolje predstaviti i zabaviti. U školskom dvorištu jedan je  automobil pretvoren u zmaja (zmajicu) uz naporan rad vrijednih učenika, učiteljice likovne kulture  i pomoć organizatora maskenbala u mjestu Nikole Bikića . Na pusni  utorak učenici predmetne nastave sa svojim su nastavnicima  krenuli u veselu povorku po našem mjestu. Bilo je vrlo kreativnih maski od  svatovske povorke, životinja iz zološkog vrta, različitih individualnih maski  pa sve do domina. Uveselila je ta šarena povorka cijelo mjesto, a na trgu  su im se pridružili i učenici razredne nastave. Zabava, tombola  te spaljivanje pusta  nastavilo se poslije podne za sve zainteresirane. Slike možete pogledati u GALERIJI.

Pripreme za Valentinovo krenule su tjedan dana ranije, otvoren je likovno- literarni natječaj „Ljubav u školi“, učenici su povodom Valentinova ubacivali u sandučić pisma za drage osobe u školi. Na Valentinovo  svi su učenici dobili slatko srce, podijeljena su pisma te nagrađeni najbolji likovni i literarni radovi. Čestitamo svim nagrađenim učenicima!

Najbolji literarni radovi proglašeni su:

1. mjesto   LJUBAV -  Matea Laković ,   5.a
  2. mjesto  PROBUDI LJUBAV U MENI  -  Maria Leni Defar,  8.a
  3. mjesto  TRENUTAK ZA NJU -  Matej Horvat,  6.a

Najbolji likovni radovi u kategoriji prvih i drugih razreda:

1. mjesto  Iva Đokvučić, 1.a
  2. mjesto  Khaleesi Ramadan, 2.a
  3. mjesto Helena Glavaš, 2.b

Najbolji likovni radovi u kategoriji trećih i četvrtih  razreda:

1. mjesto   Luka Žiković, 4.a
  2. mjesto  Dunja  Dozet. 3.a