MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Autor: Kristina Lijović, 17. 12. 2019.

Završetak Mjeseca borbe protiv ovisnosti u našoj školi obilježen je u petak 13.12. u poslijepodnevnim satima  debatom učenika osmih razreda na temu: „ Eksperimentiranje sa sredstvima ovisnosti „te Večeri društvenih igara.

Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti  ima za cilj upozoravanja javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti te se time nastoji potaknuti i uključiti cjelokupnu zajednicu na aktivnu  borbu protiv bolesti ovisnosti.

Učenici 8.a i 8.b razreda podijelili su se u negacijsku i afirmacijsku skupinu i s pripremljenim argumentima i činjenicama krenuli  u argumentiranu raspravu. Iz same burne rasprave vidljivo je bilo da su se učenici dobro pripremili te su iznesene neke poznate činjenice, ali i neke većini potpuno nepoznate. Uz budno oko sutkinje , profesorice Stjepane Čumigaš Krivačić  ,koja je pažljivo bilježila argumente svake grupe, pobijedila je negacijska skupina. Moramo čestitati i afirmacijskoj i negacijskoj grupi koje su se žustro borile te je pobjednički rezultat bio u prednosti za nekoliko argumenata razlike.

Album fotografija

S ciljem ulaganja u kvalitetno osmišljavanje slobodnog vremena mladih,  promicanje kulture igranja društvenih igara, druženja u slobodno vrijeme radi poticanja socijalizacije, razvoja socijalnih vještina  i prevenciju ovisnosti, organizirana je Večer društvenih igara. To je već treća Večer koja se organizira u našoj školi. Dolazak učenika na druženje uz društvene igre nije spriječilo niti kišovito  vrijeme.

U pomoć  članova Udruge SF&F Mordele koji su donijeli mnogobrojne stolne igre i strpljivo objašnjavali upute, učenici su proveli ugodno poslijepodne.  Zahvaljujemo se još jednom članovima Udruge i pozivamo ih na još jedno druženje u sljedećem polugodištu.

Album fotografija