Večer matematike u našoj Školi

Autor: Debora Cukola Zeneral, 9. 12. 2022.

U četvrtak, 8.12.2022.  održala se zanimljiva večer u našoj školi. Zabavnu stranu matematike otkrivalo je 130 sudionika. Na toj su se večeri,  uz ugodnu atmosferu, svi  zabavljali  rješavajući matematičke zadatke od 17-19 sati. Večer matematike projekt je Hrvatskog matematičkog društva koji se provodi u suradnji sa školama od 2013. godine.

Večeri matematike odazvalo se 80 roditelja i učenika predmetne nastave te  pedesetak učenika sa svojim roditeljima iz 1.b,3.a i 4. b razreda.

Pod vodstvom svojih učiteljica Ane Mofardin, Mirele Radoš i Sanje Sabatti   učenici su u timovima sa roditeljima išli od jednog do drugog radnog centra, rješavali zadatke i natjecali se u matematičkim igrama.  Učenici su pokazali znanje i snalažljivost pri rješavanju zadataka uz pomoć IK tehnologije.

Učenici predmetne nastave uz organizatore učitelje matematike Oliveru Ilić i Igora Bertošu te  voditelje Veru Grizelj, Sabinu Papić i Natašu Venier Brajković sudjelovali su u brojnim aktivnostima: Escape room za učenike sedmih i osmih razreda gdje su se učenici natjecali u rješavanju zadataka koji vode izlazu iz sobe , CSI –za učenike petih i šestih razreda gdje su uz pomoć matematike morali otkriti tko je ukrao dragulje pa do raznih aktivnosti na radnim centrima. Bilo je tu linkova za rješavanje zadataka na tabletima, mozgalica, lova na blago, božićnih mozgalica, geometrijskih mozgalica, matematičkih križaljki, magičnih kvadrata, izrada Platonovih tijela ili geometrijski kirigami,  zanimljivi listići i igre. I na samom kraju pojedinačno u paru i timski svi su sudjelovali u Kahoot kvizu.

Vesela i nasmijana lica naših učenika i roditelja  znak su da ćemo u „Večeri matematike“ sudjelovati i dogodine!

Ostale slikie možete pogledati u GALERIJI.