Školski projekt Rasplesani razredi

Autor: Debora Cukola Zeneral, 3. 4. 2023.

Albert Einstein rekao je: „Plešemo dok se smijemo, plešemo dok plačemo, plešemo iz ludila, plešemo iz straha, plešemo za nadu, plešemo za vrisak. Mi smo plesači, mi kreiramo snove“.

Projekt Rasplesani razred je jedinstveni preventivni program u državi, autorski projekt koji je nastao u Poreču u suradnji gradskih stručnih timova Povjerenstva Zajedno protiv ovisnosti Grada Poreča i Zdravog grada Poreč. Zahvaljujemo se Zdravom gradu Poreč i gospođi Nataši Basanić Čuš koja nam je omogućila da se i naša škola uključi u ovaj hvalevrijedan projekt.

Od siječnja ove godine sedmi razredi naše Škole sudjeluju u provođenju preventivnog programa - Osnaživanje djece kroz ples - Rasplesani razredi.

Projekt se proveo u suradnji s plesnim instruktorima Plesnog centra Studio iz Pule - gospođom Rosemari Miletić i gospodinom Fabrisom Radinom.

Učenici su pod vodstvom instruktora za vrijeme Sata razrednika plesali te naučili osnove dvaju standardnih i dvaju latino američkih plesova.

Uživali su, ne samo u plesu, već i u druženju, smijehu, prihvaćanju, zbližavanju…

Ponekad ne znamo zanima li nas nešto u životu ako to nismo nikad ni probali. Tako su se neki učenici možda prvi put susreli s ovim plesovima.

U petak 31.ožujka 2023., sve naučeno predstavili su roditeljima, a naposljetku, i njih same pozvali na ples i naučili ih osnovnim plesnim koracima koje oni sad već znaju jako dobro.

Druženje se nastavilo uz razgovor i finu zakusku. Veselimo se ovakvim događajima jer su se sreća i zadovoljstvo mogli vidjeti na svakom licu i učenika i ponosnih roditelja.

Hvala instruktorima i Školi na ovoj predivnoj prilici za neka nova učenja!

Fotografije možete pogledati u GALERIJI.