Autor: Debora Cukola Zeneral, 31. 5. 2023.

U ponedjeljak 29.5.2023. obilježili smo Dan škole sportskim  i edukativnim sadržajima  te svečanom priredbom .

Tijekom jutra   učenici razredne nastave proveli su ugodno vrijeme sa svojim  razrednicima  u posjetu vrtiću, Parku skulptura Dušana Džamonje, obilasku Vrsara te druženju na gradskoj plaži. Učenici predmetne nastave  su nakon sportskog djela jutra sa zanimanjem pratili predavanje uglednog hrvatskog astronoma  i kako on sam kaže –učitelja, Korada Korlevića . Tijekom predavanja  vodio nas je na putovanje svemirom te su učenici naučili svoju proširenu adresu iz koje smo mogli zaključiti koliko je Zemlja malena u odnosu na svemirska prostranstva.

U poslijepodnevnim satima održana je svečana priredba za učenike, roditelje, bake,djedove. Na samom početku sve je nazočne pozdravila ravnateljica škole Debora Cukola Zeneral. U bogatom i veselom programu nastupili su  brojni učenici . Učenici prvih razreda sa pjesmicom Smile na engleskom jeziku, ali i recitacijom „Sportaš“.  Mali su se čakavčići predstavili  pjesmom Moja zemja, a učenici drugog razreda recitirali su čakavske pjesme i zatim zajednički otpjevali pjesmu „Lovcu“. Bilo je veselo i rasplesano, a dobro uvježbane izvedbe pokazale su učenice trećih razreda  koje su plesale na pjesmu Tattoo, ali i učenici 4.b razreda sa plesom Iko Iko. Pjevali su i učenici 4.a razreda pjesmom kojoj poručuju da „Život nije siv“ . Učenice trećeg razreda , članice vjeronaučne grupe izvrsnom izvedbom prikazale su nam igrokaz „O školskim brigama“ . I naravno osim školskih tu su i ljubavne brige, odnosno prve ljubavi o kojima su recitirali Nikolaj Zupe  i Matej Horvat. I za kraj ne zaboravimo naše zboraše koji su priredbu uveličali s tri skladbe : Runolist, Milost i Bring me a little water Silvy.

Uživali smo u programu koji su pripremili naši učenici povodom Dana škole.