Projektni dan - Dan kruha i zahvlanosti za plodove jeseni

Autor: Debora Cukola Zeneral, 24. 10. 2023.

U četvrtak 19.10. obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove zemlje Projektnim danom kruha. Projektni su dani  oni kada je u školi atmosfera radna i ugodna,  a naš je projektni dan bio i  mirisan i svečan . U nastavku pročitajte i pogledajte slike s našeg projektnog dana.

U 1. su razredu učenici učili o vrstama kruha, na stolovima je bilo svih vrsta kruha i kolača, a ujedno su kroz priču o Danu kruha učili o pšenici i plodovima zemlje. U 2. a razredu  izrađivali su košarice, a na ideju su došli spontano. Učenici su se jako potrudili oko svojih košarica.  Svatko svoje frkance radio je u 2.b razredu. Atmosfera je bila zanimljiva, a učenici veseli.

U 3. su razredu učenici izrađivali čips od jabuka, a učionica je bila puna raznovrsnih kolača koje su učenici donijeli od kuće.  U 4. a razredu brzo i spretno izradili su svoje ježiće od krušaka i grožđa uz radost i veselje iz čega se vidjela njihova želja za radom. U 4. b razredu uz puno smijeha napravili su kompot od jabuka uz pomoć učiteljica Ivane i Andree.

U 5. a razredu učenici su se kreativno izražavali i stvarali umjetnička djela od tjestenina dok smo u 5.b razredu na svakom kraju vidjeli nešto drugo: mafine, burito, razne kolače od kuće, puno zabave i raznovrsnosti.

U 6. razredu svi su učenici marljivo izrađivali vafle, a cure su se jako potrudile oko njihova ukrašavanja. Od kuće su stigli raznovrsni kolači i jedna torta kojoj su se svi divili.

Razne delicije od voća u kreativnim oblicima npr palmi izrađivale su se u 7.a razredu. Zatim kao i u drugim razredima izrađivali su se  vafli, a i tu je bilo puno kolača. Prave kanape, mini sendviče,namaze, vafle i veće sendviče izrađivali su učenici 7.b razreda. Raznovrsna je bila hrana u njihovoj radionici i prekrasno je sve bilo uređeno i servirano.

I u 8.a razredu izrađivali su se vafli koji su bili izvrsnog okusa, ali bilo je na veliko veselje učenika i puno voća i kolača. Prekrasna atmosfera uz pjesmu vladala je i u učionici 8.b uz puno kolača,voća i slatkiša.

Završna svečanost održana je u sportskoj dvorani  gdje su nam se pridružili i svećenik Funtane Ivica Butković te svećenik Vrsara Lino Zohil.   Učenica Antonija Defar recitirala je  prigodnu pjesmu o kruhu, a cijeli je program vodio Mihael Mađarić.  Svi su se  razredi potrudili oko prezentiranja svojih proizvoda. Bilo je prelijepo za vidjeti, a još ukusnije za pojesti. Proglašen je i najbolje uređen štand, učenika 7.b razreda koji se izdvojio raznovrsnošću i uloženim trudom na samoj radionici te prezentacijom zdravih obroka. Nakon blagoslova učenici su uživali u svim proizvodima koje su izradili na  današnjim  radionicama ili donijeli od kuće.

Lana, Matea, Tea,  Tina i Vita

Ostale slike možete pogledati u GALERIJI.