Terenska nastava drugih razreda - NP Brijuni

Autor: Debora Cukola Zeneral, 20. 10. 2023.

Planirani izlazak iz učionice učenicima , a i učiteljima predstavlja osvježenje i radost u radu. Pred izlet se svakodnevno provjerava prognoza vremena te se nadamo suncem okupanom izletničkom danu. Iznimno sunčano i toplo listopadno vrijeme u drugoj polovici mjeseca bilo nam je naklonjeno te je sunčana prognoza donijela sreću i prije polaska.

Naš prekrasan poluotok Istra poznat je po mnogim magično lijepim mjestima, no samo je jedan nacionalni park u Istri - Brijuni. Nacionalni park u svome sastavu ima 14 otočića, a jedan od njih nosi naziv imena našega mjesta - Vrsar.

Drugašići su odabrali sudjelovati u radionici pod nazivom Tragovima dinosaura.

Domaćini i voditelji radionica bili su nam simpatična biologinja Paula i geolog Damir.

Prenijeli su đacima mnoštvo zanimljivosti o životu dinosaura na ovim našim istarskim stijenama, a mnogi su učenici s dozom nevjerice promatrali troprste otiske u kamenu misleći da nisu stvarni. Vožnja vlakićem safari parkom i prekrasne životinje izmamile su osmijehe i razdraganost na dječja lica, a uživali smo i u likovnoj radionici kao i u razgledu Kuće brodica, nekadašnje kuće otočkog liječnika.  Saznali smo da su u malenom mjestu Bale u muzeju izložene kosti dinosaura pronađene u moru pokraj Bala, ali to je već priča za idući izlet!

Ostale slike možete pogledati u GALERIJI.